Projekt #AmatorPro

Projekt jest moją autorską inicjatywą. Z uwagi na fakt, że od jakiegoś czasu kolarstwo stało się nie odłączanym elementem mojego życia (ten stan się pogłębia?) postanowiłem coś z tym zrobić, aby cały nakład pracy mógł być przydatny również dla innych kolarzy lub po prostu osób, które chcą coś w swoim życiu zmienić na lepsze poprzez pryzmat sportu.


Skąd nazwa #AmatorPro?

Zdecydowanie kwalifikuje siebie, jako kolarza amatora. Jest na samym początku układanki, jaką jest kolarstwo.

Dodatkowo mam dość duże ambicje, aby stać się zawodnikiem rywalizującym w pierwszych sektorach z najlepszymi zawodnikami w kraju.

W związku z powyższym postanowiłem nazwać ten projekt #AmatorPro.


Po co ten projekt?

Hmm… To jest bardzo dobre pytanie.

Odpowiem tak:

Na początku było kolarstwo…, ale zaraz potem padło pytanie? Co to jest to kolarstwo, ale takie kolarstwo, które doprowadziłoby mnie realizacji celu, jakim jest bycie „Pro”? Więcej o celach projektu tutaj.

Co robię „ja”? Odpalam internety i szukam wszystkiego, ale totalnie wszystkiego w tym temacie. Oczywiście szukam informacji praktycznych: jak zacząć to kolarstwo, co kupić lub czego nie kupować, jak trenować, co jeść i tak dalej…

Szukam i szukam…, dużo ogólnych informacji lub informacji już takich naprawdę bardzo „PRO”, z których ja osobiście nie za wiele rozumiem. Jakieś FTP, progi, co artykuł to inne podejście do treningu…szaleństwo. Bądź mądry i wybierz coś dla siebie – dla osoby, amatora, który chcę ruszyć swoje cztery litery i z pełnym zaangażowaniem ruszyć na podbój szos i leśnych ścieżek, a do tego, który chcę nie tylko uczestniczyć w rajdach rowerowych, ale brać udział w wyścigach i spróbować nawiązać rywalizację.

Osobiście nie znalazłem zbyt wiele satysfakcjonujących mnie informacji dla amatora, który zaczyna przygodę z kolarstwem. W związku, z czym padła decyzja: Let’s the Project Start!

Postawiłem rozpocząć tą piękna przygodę, jaką jest KOLARSTWO, a dodatkowo będę się dzielił wszystkimi doświadczeniami, odczuciami, opiniami, wynikami, jakie będą mi towarzyszyć przez ten cały okres trwania projektu, jaki i po jego zakończeniu, bo kolarstwo to już chyba cześć mojego życia, z którą nie zamierzam się rozstawać.