Alugear. Z jednej strony nazwa, która wydaje się mało znana. Z drugiej jednak strony jak już na nich trafisz to już raczej na stałe.

No dobra, ale przejdźmy do szczegółów. Kto to ten Alugear?

Alugear zostało założone w 2020 roku, więc jest młodą firmą. Jednakże za firmą stoi wieloletnie doświadczenie z jazdy na rowerze jednego ze wspólników – Serga oraz drugiego wspólnika Dawida, czyli kilkuletnie doświadczenie zdobyte w polskim przemyśle produkcyjnym. Pomysł na wspólny biznes zrodził się z zamiłowania do rowerów i zainteresowania tą branżą. Chcieli stworzyć coś co będzie łączyło kilka najważniejszych cech jakimi się kierują. Są to:

  • bardzo dobre właściwości techniczne przy niskiej wadze,
  • ciekawy i wyjątkowy design wzorowany na naturze jak np. charakterystyczny spider,
  • cena przystępna dla każdego.

Jak mówi jeden z założycieli:

Nasze produkty tworzone są przez rowerzystów dla rowerzystów, więc wszystkie rozwiązania, które stosujemy nie są przypadkowe, ponieważ wiemy jaki efekt mają dać podczas jazdy 🙂

Na dzień dzisiejszy marka Alugear w swojej ofercie posiada:

  • zębatki 1x do korb MTB (w wersji okrągłej i owalnej, 6 wariantów kolorystycznych),
  • zębatki 1x do Road i Gravel (w wersji okrągłej i owalnej, 6 wariantów kolorystycznych),
  • kółeczka do SRAM i Shimano także w 6 kolorach oraz coś z biżuterii czyli kapsle spider.

Jak mówią chłopaki: Oczywiście to dopiero początek tego co chcemy dostarczać dla naszej ogólnoświatowej rodziny rowerowej więc miejcie na nas oko, ponieważ bardzo intensywnie pracujemy nad kolejnymi projektami, czyli własną kasetą oraz zębatkami do napędów 2x.

Reasumując: bardzo spoko firma i bardzo ciekawa alternatywa (polska alternatywa).
W tym sezonie mam ogromną przyjemność korzystać z produktów Alugear. Obecnie testuje poniższe zębatki:

Jak widać w poniższej fotorelacji jest tarcza na gravel-a. Testy miały miejsce przez całą zimę na moim gravel-ku. Opinia będzie krótka, bo tarcza jest po prostu petarda. Łańcuch trzyma się bardzo dobrze. Nie słychać żadnych dziwnych dźwięków podczas użytkowania –  co zdarzało się słyszeć przy użytkowaniu od innych producentów.

Jeżdżone było na blacie 40t, więc nie lekko na podjazdach, ale noga się ubija:) Fajna czerwień, a wiadomo czerwony najszybszy.

Jestem bardzo zadowolony. Jak będzie na MTB i szosie? Pojeździmy, zobaczymy.

Zębatki są zapakowane jak widać na obrazku:

A tak wygląda zębatka gravel-owa na rowerze: